AKADEMİK İNGİLİZCE

ÜNİVERSİTE AKADEMİSYENLERİNE YÖNELİK, BİLİMSEL ÇALIŞMALARIN, MESLEKİ BİLDİRİ VE SUNUŞLARIN İNGİLİZCE HAZIRLANMASI İÇİN GELİŞİM SEMİNERİ

1. Program Süresi: 10 hafta süreli toplam 50 saatlik program Salı ve Perşembe günleri saat 16:00-18:30 veya 18:30-21:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

2. Programın 15 saatlik bölümü konu ile ilgili özgün İngilizce eğitimine tahsis edilecek ve bu süre içerisinde özellikle ileri dil bilgisi konuları işlenecektir.

* Aynı süre içerisinde özellikle Türkçe’den İngilizce’ye yapılan çevirilerde çok sık rastlanan yanlışlar üzerinde durulacak ve İngilizce’de çok önemli rol oynayan “edat”larla ilgili çalışmalar yapılacaktır.

* Özellikle akademik sunuşlarda kullanılan özgün terminoloji üzerinde durulacaktır.

* Programa devam eden akademisyenlere kendi bilim dalları ile ilgili kelime hazinesi verilecektir.

* Yazma Becerisi: Mesleki bildiri/sunuş ve bilimsel çalışmaları yazma becerisi için ayrılacak 5 saatlik süre içinde, konuda işlenecek fikirlerin kısa ve özlü bir yöntemle, gereksiz ayrıntılara yer vermeden açık ve net bir anlatımın üzerinde durulacaktır.

3.  Elli saatlik çalışmanın dışında arzu edenlere 10 saatlik bilimsel konulara ilişkin istatistik çalışmalar yapılabilecektir.
4.  Bu seminerin yönetmenleri, uzun yıllar bu konularda çalışmış, anadili İngilizce olup Türkçe’ye de vakıf olan eğitimli kişilerdir.
E-mail: info@turkamerican.org
Saat

Giriş
E-mail
Şifre

Etkinlik Takvimi