TÜRK AMERİKAN ÜNİVERSİTELİLER DERNEĞİ (TAÜD)

1952 yılında özellikle İstanbul Üniversitesinin hukuk, ekonomi ve işletme iktisadi bölümlerinde ders vermiş olan Amerikalı konuk profesörler ile meslektaşları konumunda olan Türk profesörlerin bir araya gelerek entelektüel ve bilimsel "bilgi alışverişinde" bulunmak amacıyla kurdukları bir eğitim ve kültür derneğidir.
İstanbul Üniversitesi ve Amerika’daki Harvard, Yale, Princeton gibi Üniversitelerin konuk Profesörlerinin 1952 de kurmuş oldukları Türk Amerikan Üniversiteliler Derneği bugüne dek İngilizce eğitimini yüksek ve akademik düzeyde tutma çabası içindedir.

üst düzey kurumlar ;
Harp Akademileri, ABD Konsolosluğu,İstanbul Üniversiteleri,Tekfen,İ.M.K.B., Çeşitli Bankalar,
İtkib,Emniyet Birimleri, İstanbul Valiliği,
Noterler Birliği, Barolar Birliği, T.E.V
ile üniversite öğrencileri ve iş adamlarına yönelik çalışmalar yapmış olan kurumumuz bu istikrarlı çalışmalarına devam etmektedir.


50 yılı aşkın bir süredir eğitim ve kültür alanlarında seçkin hizmetler vermekte olan TAÜD, eğitimini ABD'de sürdürmeyi düşünenlere yönelik olan American Universities Independent Counseling Services ile öğrenci ve velilere ABD'de eğitim ile ilgili objektif, yönlendirici ve planlı bir danışmanlık sunmaktadır.

TAÜD Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık Servisinin hizmetlerini kısaca şöyle özetlemek mümkündür. Amerika’daki tüm eyaletlerde ( toplam 50 eyalette ) bulunan 2 yıllık kolejlerin veya 4 yıllık kolej veya üniversitelerin tüm önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına başvuru, kayıt ve yerleştirme konularında bilgilendirme ve yönlerdirme şeklinde danışmanlık hizmeti verilmektedir. Ayrıca bu eğitimler öncesinde İngilizce dil eğitimine gereksinim duyan öğrenciler için de yine ABD'de bulunan dil okullarındaki eğitim programları veya kolej ve üniversitelerin kendi bünyesinde hizmet veren dil eğitim programları ve dil kursları hakkında bilgilendirme, kişiye en uygun olan dil eğitim programının seçiminde yönlendirme, kayıt ve yerleştirme hizmeti de sunulmaktadır. Ayrıca isteyen öğrenciler için Amerika’daki birçok kolejlerin ve üniversitelerin bünyesinde bulunan diploma ve sertifika programları hakkında da bilgilendirme ve sonrasında isteğe bağlı olarak kayıt ve yerleştirme işlemleri profesyonel bir biçimde yapılmaktadır. Amerika’da liseye gitmek isteyen öğrencilere de oradaki tüm eyaletlerde bulunan yatılı liselere (boarding schools) başvuru, kayıt ve yerleştirme konularında da hizmet verilmektedir. Ayrıca Amerika’da bulunan birçok üniversitelerdeki lisans programlarını kapsayan her türlü transfer işlemleri başarı ile gerçekleştirilmektedir.

 
Saat

Giriş
E-mail
Şifre

Etkinlik Takvimi