TÜRK AMERİKAN ÜNİVERSİTELİLER DERNEĞİ (TAÜD)

1952 yılında özellikle İstanbul Üniversitesinin hukuk, ekonomi ve işletme iktisadi bölümlerinde ders vermiş olan Amerikalı konuk profesörler ile meslektaşları konumunda olan Türk profesörlerin bir araya gelerek kültürel ve bilimsel "bilgi alışverişinde" bulunmak amacıyla kurdukları bir eğitim ve kültür derneğidir.


İstanbul Üniversitesi ve Amerika’daki Harvard, Yale, Princeton gibi Üniversitelerin konuk Profesörlerinin 1952 de kurmuş oldukları Türk Amerikan Üniversiteliler Derneği bugüne dek İngilizce eğitimini yüksek ve akademik düzeyde tutmuştur.

üst düzey kurumlar ;
Harp Akademileri, ABD Konsolosluğu,İstanbul Üniversiteleri,Tekfen,İ.M.K.B., Çeşitli Bankalar,
İtkib,Emniyet Birimleri, İstanbul Valiliği,
Noterler Birliği, Barolar Birliği, T.E.V
ile üniversite öğrencileri ve iş adamlarına yönelik çalışmalar yapmıştır.


50 yılı aşkın bir süredir eğitim ve kültür alanlarında seçkin hizmetler vermekte olan TAÜD, eğitimini ABD'de sürdürmeyi düşünenlere yönelik olan American Universities Independent Counseling Services ile öğrenci ve velilere ABD'de eğitim ile ilgili objektif, yönlendirici ve planlı bir danışmanlık sunmuştur.

 

AMACIMIZ

Türk Amerikan Üniversiteliler Derneği üyeleri ve üye misafirleri için  kültürel, sosyal, eğitsel ve entelektüel  programlara yönelik faaliyetlerde bulunur.

 Türkiye’nin tarihi ve arkeolojik yerleri hakkında,  ekonomik ve siyasal konuları ile ilgili aydınlatıcı, eğitsel, kültürel  konferanslar düzenler. Bunlara yönelik günlük geziler ve şehirler arası geziler organize eder

 

 Yerli yabancı sanat eserlerinin sergilenmesi, konserler düzenlenmesi v.b. faaliyetlerinde bulunur. . Ayrıca Türk Sanat Müziği Korosu bulunmaktadır.

 

YÖNETİM

Türk Amerikan Üniversiteliler Derneği yönetim kurulu yedi üyeden oluşur. Yönetim Kurulu Ekim ile Haziran ayları arasında her ay toplanır

 

Yönetim Kurulu Üyelerimiz:

Av.Ayla Babila - Yönetim Kurulu Başkanı

Engin Asal - Yönetim Kurulu II. Başkan 

Av. Gülriz Özyıldırım - üye

Gülnur Çelikbilek - Muhasip üye

Güner Ceylan - üye

Av.Mikail Yeşil - üye

Esra Sander - üye

 

 

 

 

GELENEKSEL FAALİYETLER

 

1.Cumhuriyet Bayramı  kutlama programları tanzim eder.

2.Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Atatürk 'ü Anma törenleri organize eder.

3.Dünya Kadınlar günü , Tıp Bayramı,   v.b. uluslararası günlerle ilgili kutlama  programları gerçekleştirir.

 
Saat

Giriş
E-mail
Şifre

Etkinlik Takvimi